Z wykształcenia jestem psychologiem (specjalność: psychologia kliniczna i neuropsychologia; UMCS Lublin) i psychoterapeutą w trakcie szkolenia (Szkoła Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS; 2 rok). Stale wzbogacam swój warsztat zawodowy biorąc udział
w szkoleniach specjalistycznych i konferencjach naukowych. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB).
Moim priorytetem jest stworzenie z Tobą relacji opartej na zaufaniu, empatii i szacunku do Twoich indywidualnych wartości. Wierzę, że kluczem do sukcesu w terapii jest wspólna praca nad zmianą, otwartość i wzajemne zrozumienie.
Posiadam bogate, ponad 10 letnie doświadczenie zawodowe, od 4 lat prowadzę prywatną praktykę psychologiczną. Pracowałam z młodzieżą szkolną prowadząc spotkania indywidualne i grupowe (psychoprofilaktyka, warsztaty). Wspierałam rodziny z dziećmi z zaburzeniami rozwojowymi, trudnościami emocjonalnymi, z rodzin dysfunkcyjnych, zagrożonych niedostosowaniem społecznym. Mam kilkuletnie doświadczenie w diagnozowaniu i opiniowaniu sądowym (sprawy rozwodowe, opiekuńcze, w tym adopcja, nieletnich o demoralizację). Udzielam wsparcia psychologicznego osobom w kryzysie emocjonalnym oraz poradnictwa psychologicznego (psychoedukacja, konsultacje wychowawcze). Publikuję artykuły o tematyce psychologicznej w prasie o zasięgu ogólnopolskim (m.in. Newsweek, Wysokie Obcasy, Charaktery). Jako ekspertka w dziedzinie psychologii występuję gościninie w podcastach oraz telewizji.
Prowadzę psychoterapię nastolatków (od 13 r.ż.), osób dorosłych oraz terapię par. W swojej pracy wykorzystuję założenia terapii poznawczo – behawioralnej oraz TEAM-CBT, terapii systemowej, terapii uzależnień, dialogu motywującego. Stale poszerzam swoją wiedzę i umijętności biorąc udział w licznych szkoleniach oraz konferencjach naukowych. Przestrzeganie zasad Kodeksu Etyczno – Zawodowego Psychologa oraz Kodeksu Etycznego Psychoterapeuty jest nadrzędnym elementem mojej codziennej pracy z drugim człowiekiem, co gwarantuje wysokie standardy pracy i bezpieczeństwo dla moich pacjentów. W procesie terapeutycznym istotna jest współpraca między mną a pacjentem, wspólne definiowanie problemów i poszukiwanie najlepszych rozwiązań.
NICE (National Institute for Health and Care Excellence) na podstawie udokumentowanych badań rekomenduje Terapię Poznawczo-Behawioralną jako najbardziej skuteczną metodę leczenia większości zaburzeń i dysfunkcji psychicznych. Poprawę jakości życia pacjenta uzyskuje się poprzez modyfikację jego sposobu myślenia (tak treści myśli, jak i nadawanemu jej znaczeniu), co prowadzi do zmiany zachowań i w konsekwnecji doświadczanych emocji. Jest to terapia krótkoterminowa, skoncentrowana głównie na teraźniejszości, zorientowana na rozwiązanie określonego problemu przy użyciu adekwatnych technik terapeutycznych. Ważna jest współpraca pomiędzy terapeutą a pacjentem i aktywność pacjenta (w trakcie i pomiędzy sesjami) umożliwiająca mu dokonywanie realnych, stopniowych zmian w jego życiu.
• zaburzenia emocjonalne
• stres
• zaburzenia snu
• zaburzenia lękowe
• depresja
• strata
• zaburzenia zachowania
• przemoc (domowa, rówieśnicza)
• uzależnienia (w tym DDA i uzależnienia behawioralne)
• adopcja
• umiejętności społeczne
• samoocena
• zmiana
• rodzina w kryzysie
(w tym: zaburzenia relacji, trudności komunikacyjne,
konflikt okołorozwodowy, trudności wychowawcze, samotne rodzicielstwo, rodziny patchworkowe)
Copyright by MSO 2024. All rights reserved.
Designed by MSO
Obserwuj mnie
w social media